Turgut AYDIN | 0(532) 170 07 98
WhatsApp Destek
Hakkımızda

Turgut Aydın Kimdir?

Aydınoğlu Cami Donanımları kurucusu olan Turgut Aydın cami mimarisine olan merakıyla başlayan yolculuğuna ilk olarak 2004 yılında Rize Güneysu ilçesinde çıraklık deneyimiyle başlamıştır. Cami mimarisinin yeni ve eski tüm dekorasyonuna ilgi duyan ve ustalarından edindiği tecrübelerle ustalaşan bir isimdir.

Cami Kaplama Konusundaki Tecrübeleri

2004–2012 yılları arasında cami kaplama uygulamalarına başlayan Turgut Aydın, aynı zamanda eski ve yeni dönem cami yapım teknikleri konusunda derinlemesine araştırmalar yapmıştır. Kullanılan malzeme içeriği, dayanıklılığı ve kubbelerin yapımında kullanılan kaplamalar hakkında bilgi edinmiştir. Cami kaplaması ve diğer görevlerde yer alan Turgut Aydın 2012–2015 yılları arasında ustabaşı olarak hem işe yeni başlayanlara bilgilerini aktarmış hem de işinde her geçen gün daha fazla ustalaşmıştır. 2015 yılında ise edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile Aydınoğlu Cami Donanım firmasını kurmuş, kendi eğittiği ekibi ile hizmet vermeye başlamıştır.

Türkiye'nin Her Yerine Cami Kaplama Hizmeti Veriyor

Türkiye'nin her noktası tarih kokuyor. Bu nedenle Türkiye'de bulunan en ünlü mimarların imzasının olduğu tarihi camiler, tarihi ibadethaneler ve yeni camilerin kaplama işlemini gerçekleştiriyor. Zamanla işinde başarı ile ilerleyen ve referanslara sahip olan Turgut Aydın, günümüzde en fazla tercih edilen cami kaplama firmasının sahibidir. Kendine özel teknikleri ile işlerinde kalite sunan, donanımlı ekibi, birinci sınıf malzemesi ile uygulamalar yapan Turgut Aydın birçok cami projesinde imzası bulunan tanınmış kişidir. Firma kurucusu olarak işini kendi eli ile devam ettiren Turgut Aydın, ustalığını her işinde devam ettirmektedir.

Kaplama Yapılan Alanlar

Camilerin en değerli yapılarımız olması, daha dikkatli çalışma gerektirir. Cami bölümlerinin her biri ayrı detaya ve öneme sahiptir. Bu nedenle Turgut Aydın ve ekibi her bölümü ince detayına kadar onarmaktadır. Caminin kusursuz mimarisine zarar vermeden, tarihi dokusunu bozmadan, yeni camilerin ise gelecek nesillere aktarılarak tarihi eser adayı olması adına gayretle çalışmalar yapıyor.

  • Şadırvan
  • Kubbe
  • Minre
  • TÜrbe
  • Han
Bu ve bunun gibi birçok bölmenin kurşun, bakır ve alüminyum kaplamalarını ustalıkla yapmaktadır. Hasara, projeye ve tahribata göre kaplama teknikleri kullanan Turgut Aydın ve Aydınoğlu Cami Donanım ekibi en kaliteli işçilikle tüm sorunlara çözüm buluyor.

Camii Kaplama Hakkında

Kaplamaların Tahribata Göre Kullanımı

Kubbeler, camilerin en fazla hasar alan bölmeleri arasında yer alır. Bu nedenle kubbeler için öncelikle kurşun kaplama kullanıyor. Kar, fırtına, dolu, rüzgâr, yağmur gibi hava olayları nedeniyle tahribata uğrayan kubbelere uyguladığı kurşun kaplama ile kubbeden kar ve yağmur sularının sızması engelleniyor.

Osmanlı mimarisinden kalma tarihi camilerde özellikle kenetli sistem kullanan Turgut Aydın, en yeni cami mimarileri projelerinde de bulunmaktadır. Eski dönem mimarinin modern mimariyle buluştuğu günümüzde kullanılan malzeme teknikleri uzun yıllar dayanıklılığı artırmak adına geliştiriliyor.

Turgut Aydın firmasında kullandığı kaplama çeşitlerinde ve uygulamalarında ileri teknolojiden yararlanarak daha dayanıklı yapıların oluşturulması adına kaplama teknikleri geliştiriyor. İnovatif düşünce ile her geçen gün daha fazla kendini geliştiriyor, Cami kaplama ve cami bölümlerinin onarımı konusunda iş ayırt etmeden her alanda ekibine eğitim vermeye devam ediyor.

Ustalarından aldığı tüm bilgileri yen nesil teknoloji ve malzeme teknikleriyle harmanlayarak yeni ustalar yetiştirmeye devam ediyor. Cami projelerinizde, eski cami restorasyon ve onarım işlemlerinizde her zaman yanınızda oluyor, sizlere akılcı çözümler sunuyor. Referansları, sizlerin memnuniyeti ile camileri olası zararlardan daha fazla korumak için gayret gösteriyor. Cami yapım sorunlarınızda ulaşım sağlayarak etkili ve kalıcı çözümler bulacak, tarihi koruyacaksınız.